W życiu każdego  dzieci przychodzi taki okres, gdy huśtanie, wpierw przez rodzica, następnie samodzielne, sprawia dziecku dużo frajdy.

Dzieci uwielbiają czas spędzony na huśtawce. Jako rodzice organizujemy dzieciom huśtawki domowe lub ogrodowe. W domowym zaciszu, w okolicy domu mamy większa kontrolę na huśtającym się dzieckiem, niż na placu zabaw. Wybór huśtawki sprawia czasem problem. Bogata oferta, którą zawiera sklep z zabawkami nie zawsze wpływa na szybką decyzję jaką huśtawkę wybrać.

Podstawowe zalety huśtania na świeżym powietrzu

Huśtanie to bardzo fajna czynność, którą każde dziecko lubi. Pozwala dziecku dobrze spędzić czas i odczuwać radość z zabawy. Jeżeli zamontujemy dziecku huśtawkę  w ogrodzie, będzie dużo wówczas przebywało na świeżym powietrzu. To o wiele lepsze, niż przesiadywanie w domu. W porze wiosennej i letniej huśtanie na świeżym powietrzu sprawia radość, dziecko mniej się denerwuje, częściej jest radosne i uśmiechnięte.

Dobra huśtawka to bezpieczny sprzęt do huśtania

Bardzo ważne jest, aby konstrukcja huśtawki była wykonana z solidnego, a zarazem bezpiecznego materiału. Huśtawka dla dziecka może składać się z tworzywa sztucznego, ale może być i drewniana. Ważne, aby nie posiadała ostrych wykończeń, które mogłyby dziecku wyrządzić krzywdę podczas huśtania.

Wybór huśtawki dla dziecka

  1. Powinien być dostosowany do jego wieku. W przypadku mniejszych dzieci świetnie się sprawdzą huśtawki kubełkowe. Są bezpieczne i zapewniają dziecku wygodną i bezpieczną pozycję podczas huśtania.
  2. Większe dzieci mogą korzystać z różnych rodzajów huśtawek.

Każdy wybór huśtawki przed zakupem powinien być skonsultowany ze sprzedawcą huśtawek. Pomoże nam to w optymalnym wyborze sprzętu do huśtania dla naszego dziecka.