Dzieci uwielbiają huśtawki! Nie jest to jednak zabawka zarezerwowana tylko dla posiadaczy ogrodów. Oprócz huśtawek ogrodowych jest do wyboru wiele innych, które można powiesić lub postawić w mieszkaniu. Natomiast zanim zdecydujemy się na zakup, watro odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: od kiedy huśtawka dla dziecka?

Od kiedy huśtawka dla dziecka

Jeśli chcemy kupić huśtawkę dla swojego dziecka lub w prezencie dla innego rodzica, dobrze jest wiedzieć, kiedy huśtawka dla dziecka jest odpowiednia i bezpieczna. Nie sadzamy w huśtawce dziecka, które samodzielnie tego nie robi. Dzieci opanowują umiejętność siedzenia między szóstym a dziesiątym miesiącem życia. Dobrym pomysłem będzie więc huśtawka dla dziecka na roczek.

Wybór huśtawki

Wybierając huśtawkę na prezent, mamy naprawdę szeroką gamę możliwości. Na rynku są dostępne huśtawki ogrodowe dla dzieci, które świetnie sprawdzą się wiosną i latem w przydomowym ogródku. Huśtawka do pokoju dziecka to opcja na zimę oraz dla osób, które nie mają ogrodu.

Oprócz lokalizacji, w jakiej chcemy, aby znalazła się huśtawka, koniecznie musimy wziąć pod uwagę bezpieczne huśtawki dla dzieci. Czym charakteryzuje się bezpieczna huśtawka?

  • Posiada oparcie
  • jest stabilna
  • posiada trwałe mocowanie
  • maksymalne obciążenie dostosowane do wagi dziecka

Huśtawka ogrodowa dla dziecka

Huśtawka ogrodowa dla dziecka to świetny sposób, by zachęcić malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W zależności od rodzaju mocowania, huśtawka może zawisnąć na tarasie lub na drzewie. Kiedy huśtawka dla dziecka znajdzie się w jego ulubionym miejscu, na pewno chętnie będzie z niej korzystać! To także sposób na wspólny, rodzinnie spędzony czas.

Huśtawka do pokoju dziecka

Oczywiście, nie każdy rodzic ma możliwość zawieszenia huśtawki w ogrodzie. Maluchy również chętnie korzystają z tej zabawki jesienią i zimą, a wtedy nie zawsze jest to możliwe poza domem. Huśtawka do pokoju dziecka będzie doskonałym wyjściem w takiej sytuacji. Huśtawka dla dzieci z oparciem może zawisnąć na specjalnych hakach wkręcanych do sufitu i zapewni maluchowi świetną zabawę w domowym zaciszu.

Dlaczego dzieci kochają huśtawki?

Huśtawka dla dzieci jest chyba najstarszą zabawką, cieszącą i bawiącą od pokoleń. Dlaczego tak się dzieje? Huśtawka dla dziecka jest sposobem na stymulację zmysłu równowagi, a to jest maluchom potrzebne od pierwszych dni życia. Pozwalają im również na poczucie ciała w przestrzeni. Huśtawka i jej jednostajny ruch pozwala się dziecku wyciszyć, a wielu najmłodszych usypia w czasie zabawy.

Huśtawka dla dzieci do ogrodu jak i do pokoju zawsze będzie dobrym pomysłem, pamiętajmy jednak, by nie wkładać do nich dzieci przed szóstym miesiącem życia, bo może być to dla nich niebezpieczne. Wprowadzone w odpowiednim czasie i bezpieczne huśtawki dla dzieci dadzą wiele radości i będą wspierały harmonijny rozwój małych ludzi.

Gotowość do huśtawki

Istnieją oznaki gotowości, po których możemy stwierdzić, kiedy huśtawka dla dziecka będzie już odpowiednią zabawką.

  • dziecko samodzielnie siedzi
  • utrzymuje równowagę
  • lubi zasypiać będąc kołysane

To kilka podstawowych sygnałów, które pozwolą nam określić, od kiedy huśtawka dla dziecka będzie przedmiotem wspierającym jego rozwój, zamiast w nim przeszkadzać.

Huśtawka ogrodowa dla dzieci lub huśtawka do pokoju dziecka to świetny pomysł na pierwsze urodziny. Bezpieczne huśtawki dla dzieci ucieszą także dorosłych, dając chwilę wytchnienia na ciepłą kawę czy szybki posiłek. Huśtawka dla dzieci do ogrodu to także obowiązkowy element żłobkowego lub przedszkolnego placu zabaw.