Huśtanie, czyli beztroska zabawa, spokój i lekki wiatr we włosach, to tak prozaiczne, a jednak jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Nie tylko dostarcza fajne wrażenia, ale świetnie koi zmysły i relaksuje. Nic zatem dziwnego, że huśtawki dla dzieci, są tak uwielbianą przez nich zabawką. Kiedyś trzeba było ich szukać na osiedlowych podwórkach, dziś można je mieć we własnym ogrodzie, czy nawet pokoju! 

Rodzaje huśtawek dla dzieci:

Wyróżnia się huśtawki dla dzieci z na gotowej konstrukcji – stelażu, lub do zamocowania w dowolnym, bezpiecznym miejscu. Mogą być plastikowe, drewniane, pojedyncze lub podwójne. Te wyposażone w siodełka kubełkowe, są bezpieczne i dedykowane niemowlakom, którym umilają sen. Dla dzieciaków, które umieją już siedzieć, dedykowane są modele zamykane z siedziskiem. Zaś dla tych w wieku 3-12 lat jest na prawdę szeroki wybór huśtawek. W tym przypadku już wszystko zależy od indywidualnych gustów i oczekiwań. Aktualnie do najpopularniejszych modeli huśtawek ogrodowych należą wiszące fotele tzw. bocianie gniazda.

Huśtawki – dlaczego, dzieci je tak uwielbiają?

Huśtawki stanowią bardzo prosty i mało wymagający rodzaj zabawki. Wystarczy na nich zasiąść, rozbujać się i korzystać z uroku tej prostej aktywności. Jednocześnie są uwielbiane przez dzieci, które wyraźnie czerpią z nich prawdziwą radość. Dzieje się tak, bo ten monotonny rodzaj ruchu doskonale uspokaja i relaksuje. Dostarcza poczucia beztroski i uwalnia hormony szczęścia. Huśtawki, z których można korzystać na dworze przy okazji pozwalają się dotlenić.