Huśtawka dla dzieci to jedna z tych zabawek, którą wybierają najczęściej i z jakiej najchętniej nie schodziłyby przez cały dzień. Dlaczego? Ponieważ dostarcza im wielu emocji, ale nie tylko dlatego. Sprawdzamy, za co jeszcze dzieci w każdym wieku kochają huśtawki. Podpowiadamy też, jakie są najlepsze i najbezpieczniejsze huśtawki dziecięce.

Dlaczego dzieci lubią się huśtać?

Spokojne bujanie pozwala im się wyciszyć i wprowadza je w przyjemny stan odprężenia. Huśtając się, mają wrażenie, że…latają i bujają w przestworzach, a to jedno z najpopularniejszych dziecięcych marzeń. Huśtawka dla dzieci – zwłaszcza dla tych starszych – stanowi doskonałe narzędzie do ćwiczenia swojej sprawności. Chętnie wykorzystują ją do „zawodów” na to, kto rozbuja się najwyżej i najszybciej lub kto skoczy z huśtawki najdalej.

Jakie huśtawki dla dzieci są najlepsze ?

Najlepsze huśtawki to te, które dopasowane są do wieku dziecka. W przypadku, gdy kupujemy huśtawkę dla maluszka, ta najlepsza powinna posiadać:

  • bezpieczną konstrukcję – siedzisko z zapięciem;
  • regulowane linki – to zapewni komfort w czasie bujania.

W tym wypadku najlepiej sprawdzą się lekkie huśtawki kubełkowe z pasami bezpieczeństwa.

Jakie huśtawki dla dzieci starszych najlepiej wybierać? Przede wszystkim te, które:

  • osadzone są na metalowym stelażu – co zapewnia stabilną i mocną konstrukcję;
  • wyposażone zostały w solidne mocowania – na przykład w postaci grubych bawełnianych lin;
  • zapewniają wygodę i komfort w czasie zabawy.

Starsze dzieci bezpiecznie i najlepiej będą się bawiły na huśtawkach typu „bocianie gniazdo”.

Słowem podsumowania – huśtawka to nieodłączny element radosnego dzieciństwa oraz doskonały sposób na zabicie nudy – tej małej, jak i całkiem dużej. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup, sprawdźmy, z jakich materiałów została wykonana, czy jest stabilna oraz w jakie zabezpieczenia została wyposażona.