Każdy rodzic chce by rozwój dziecka przebiegał w sposób harmonijny. Każdego dnia zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić by pomóc naszym pociechom lepiej poznawać świat. Czy huśtawka dla dziecka może pomóc w lepszym i szybszym rozwoju? 

Sensomotoryka w rozwoju dziecka

Dostarczanie różnorodnych wrażeń sensorycznych jest bardzo dobrym sposobem dbania o rozwój dziecka. Bodźce sensoryczne wpływają całościowo na układ nerwowy. Warto zadbać aby w naszych zabawach z dziećmi nie zabrakło aktywności, które będą stymulowały wszystkie zmysły dziecka. Zaleca się by w podejmowanych aktywnościach dbać o angażowanie przede wszystkim zmysłu dotyku i ruchu.

Huśtanie – sensomotoryka od małego

Już od samego początku w życiu dziecka obecne jest huśtanie. Na początku są to delikatne ruchy w łonie matki, a później delikatne kołysania w rękach rodziców przy wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych. Do dostarczenia bodźców sensorycznych u starszaków idealnie sprawdzi się huśtawka.

Huśtawka dla dziecka to nie tylko zabawa. Huśtanie pomaga naszym pociechom integrować ze sobą wszystkie zmysły, a także dostarcza im bodźców płynących z otoczenia. Delikatne bujanie pozwala się uspokoić i wyciszyć. Nauka samodzielnego huśtania wspomaga rozwój bardzo ważnych w życiu umiejętności: koordynacji, planowania ruchu i utrzymywania równowagi.