Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu wraz z Naszymi pociechami.  Wiadomo nie od dziś, że dzieciaki uwielbiają się bujać na huśtawce, ponieważ przypomina im to kołysanie w brzuchu mamy. Jakie korzyści jeszcze przynosi dziecku huśtanie? Postaram się zaraz Wam to przedstawić.

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma huśtawka?

Kupując huśtawkę dla dziecka rozwijamy koordynację ruchową Naszego malucha oraz zmysł równowagi. Mało kto pewnie wie, ale huśtanie poprawia pracę mózgu co za tym idzie Nasz maluch dzięki temu może zacząć szybciej siadać, raczkować czy chodzić. Ale to jeszcze nie wszystko! Wpływa również na rozwój mowy, słuchu i koordynacji wzrokowej. Ma duży wpływ na rozwój zdolności uczenia się, czyli umiejętności czytania, liczenia, w przyszłości

Kupno huśtawki jest wspaniałym pomysłem na prezent. Dla najmłodszych dzieci polecam bujaczek-leżaczek, który może się sam bujać z boku na bok w wybranej przez Nas prędkości i intensywności. Bujaczek taki na pewno odciąży choć na chwilę kręgosłup rodzica, gdy Nasz maluszek będzie sobie odpoczywał przy delikatnym bujaniu. Starszym dzieciom poleciłabym huśtawkę drewnianą lub plastikową to już Wasza decyzja na którą się zdecydujecie. Zwróćcie uwagę przy zakupie czy huśtawka posiada bezpieczne zapięcie pasów, które są niezbędne przy korzystaniu przez młodsze dzieci, oracz czy dana huśtawka ma wszystkie wymagane atesty.