Wiele maluchów marzy o huśtawce dla dzieci w ogrodzie. To dla dziecka mnóstwo frajdy i uciechy. W tym artykule dokładnie powiemy jak w prosty sposób możesz zamontować huśtawkę dla dzieci. Dowiesz się jakich narzędzi będziesz potrzebować do montażu huśtawki dla dzieci, by zapewnić dziecku mnóstwo zabawy na kilka godzin.

Wybór podłoża pod huśtawkę

Montowanie huśtawki musi być przede wszystkim dokładne i bezpieczne, by w momencie zabawy huśtawka dla dzieci się nie zerwała i nie wyrządziła większych szkód maluchowi. Wybrane miejsce na huśtawkę jest również bardzo ważne, podłoże musi być równe i stabilne, nie może zawierać kamieni czy innych przeszkód. Montaż huśtawki dla dzieci zależy od własnych preferencji, wolnej przestrzeni i wygody. Najważniejsze jest to, by mieć zawsze bawiące się dziecko w zasięgu wzroku. Zestaw montażowy do huśtawki możesz zawsze dokupić, koszt takiego zestawu jest niewielki.

Montaż huśtawki dla dzieci – jak to zrobić?

W większości zakupów huśtawka dla dzieci w swoim zestawie posiada instrukcję obsługi, dzięki czemu w łatwy sposób można zamontować huśtawkę krok po kroku według instrukcji. Do wiszących huśtawek potrzebujemy stelażu, do którego mocuje się całą konstrukcję. Stelaż można kupić lub wykonać samemu, wybierając długie belki w tych samych długościach, łączy się je ze sobą za pomocą łączników do huśtawki. Zestaw montażowy do huśtawki powinien zawierać:

  • pięć belek o długości około 2m
  • łączniki do huśtawki
  • wkręty
  • kotwy stabilizujące
  • mocowanie z obejmą

Wykonując montaż huśtawki dla dzieci, należy przymocować do górnej belki mocowanie z obejmą, następnie połączyć ze sobą bele za pomocą łączników do huśtawki, wkrętami przymocować łączniki tak, by cała konstrukcja solidnie się trzymała. Stelaż mocuje się za pomocą kotew stabilizujących, które są wbijane do podłoża i mocowane wkrętami. Dobrze przymocowana do podłoża huśtawka dla dzieci powinna być bezpieczna, przed oddaniem jej do zabawy dziecku, trzeba sprawdzić jej wytrzymałość i bezpieczeństwo.